Masat Temizleme Talimatı

MASAT TEMİZLİK TALİMATLARI

Sizlere; masatlara/bıçak bileme aparatlarına yönelik temizlik talimatlarını sunmak isteriz.

Ev tipi ve profesyonel kullanıma yönelik masatların temizlenmesi:

Genel olarak, bilenecek bıçakların temiz olması gerekmektedir. Masatlar manyetik özelliklere sahip olduklarından, bileme işlemi boyunca bıçak üzerindeki ufak metal parçalar çeliğe yapışmaktadır. Birkaç kullanımın ardından, çelik yüzeyin bir bez ve çok güçlü olmayan bir deterjan yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir. Sonrasında, masatın silinmesi ve kuru bir şekilde kaldırılması gerekmektedir.

Temizlik süresinin uzun olması ve aşındırıcı nitelikteki deterjanların yüzeyde olumsuz etkilere neden olması açısından, masatın bulaşık makinesinde yıkanmasını tavsiye etmiyoruz. Çeliğin mikro gözenekli yüzeyinin uzun süreli bir şekilde buhar ve nemle temas halinde olması durumunda, korozyon meydana gelebilmektedir. Ahşap saplı masatlar özellikle, bulaşık makinesindeki deterjanlardan, yüksek sıcaklık ve nemden olumsuz şekilde etkilenmektedirler.

Biley taşları veya seramik kaplı masatların temizliğine yönelik tavsiyeler:

Kaplamanın mikro gözenekleri, çok güçlü olmayan bir deterjan ve naylon bir fırça kullanmak suretiyle metal parçalardan arındırılabilmektedir.

Bıçak bileme aletlerinin temizliğine yönelik tavsiyeler:

Bıçak bileme aletlerinin alt kısmında görülür ya da görülemeyebilir nitelikte bir boşluk bulunmakta olup, bu sayede bıçağın metal partikülleri burada düşebilmektedir. Bıçak bileme aletinin çok kirli olması durumunda, bir naylon fırça ve çok güçlü olmayan bir deterjan kullanmak suretiyle temizliğini yapabilirsiniz.

Endüstriyel kullanma yönelik masatların temizlenmesi:

Masatların, herhangi bir şekilde aşındırıcı deterjanlar kullanmaksızın, masatları 85 C derecenin üzerinde bir sterilizasyon sıcaklığına kadar ısıtan profesyonel bir temizlik aletinde temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini tavsiye ediyoruz. Çelik yüzeyini olumsuz şekilde etkileyebileceklerinden, normalde bıçaklar için kullanılan deterjanlar, masatlar için uygun olmayabilmektedir.
Lütfen aşındırıcı nitelikte deterjanlar kullanmayınız ve masatları sıvı içerisinde bekletmeyiniz. Temizlik bileşimi olan Alca cip strong’un kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Herhangi bir şekilde korozyon oluşumunun önüne geçmek için, masatların dikkatli bir şekilde silinmesi ve kuru bir ortamda saklanması çok önemlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.