CELESTRON

​Celestron 22206 AstroFi 127mm WiFi Teleskop (Telefon Adaptörü ile)

Ürün Kodu:CL 22206
Barkod:050234222068
CELESTRON
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​Celestron 22206 AstroFi 127mm WiFi Teleskop (Telefon Adaptörü ile)
   
  Astro Fi 127, hareket halindeyken karasal ve göksel görüntüleme için mükemmel olan bilgisayarlı bir alt-azimut Maksutov-Cassegrain teleskopudur. Astro Fi, Ay'daki kraterlerin, Satürn'ün halkalarının, Jüpiter'deki Büyük Kırmızı Nokta'nın, Orion Bulutsusu'nun, Herkül Küresel Kümesi'nin ve geceleri çok daha fazlasının göz kamaştırıcı manzaralarını sunar. Buna ek olarak, yıldız diyagonal, gün boyunca bir tespit dürbünü olarak karasal gözlem yapmaya olanak sunar.
   
  Teleskopu kurmak kolaydır ve kısa sürede gözlem yapmanızı sağlayacaktır. İlk çıkışınızda bile, teleskopu ve aksesuarlarını bir araya getirebilir ve SkyPortal uygulamasını sadece birkaç dakika içinde indirebilirsiniz. Ayarlanabilir tripod ayakları, teleskopun yüksekliğini beğeninize göre özelleştirmenizi sağlar.
   
  Daha fazla eğlence için akıllı telefonunuzu adaptörün içine yerleştirin ve ardından tüm keşiflerinizin görüntülerini ve videolarını çekmek için Astro Fi'nin göz merceğinin üzerine sabitleyin.
   
  Bilgisayarlı Alt-Azimut teleskopu
   
  Bilgisayarlı alt-azimut teleskopuyla gökyüzünü görün. Bu basit tasarım, teleskopun her yöne hareket etmesini sağlar.
   
  Entegre WiFi ve Celestron SkyPortal Uygulaması
   
  Akıllı cihazınızı kullanarak teleskopunuzu kontrol edin. Astro Fi serisi, kolay uzaktan gözlem sağlamak için Celestron'un SkyPortal uygulamasına kendi kablosuz bağlantısını kullanır. Celestron'un SkyPortal uygulaması, %100 kablosuz deneyim için geleneksel teleskop el kontrolünün yerini alıyor. Görüntülemek istediğiniz bir nesne için gökyüzünü tarayın, SkyPortal'daki nesneye dokunun ve Astro Fi teleskopunuzun nesneye otomatik olarak dönmesini izleyin. SkyPortal, gözlem yaparken nesne hakkında bilgi sağlar; evreni keşfetmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
   
  SkyAlign Teknolojisi
   
  Celestron'un ödüllü SkyAlign teknolojisi sayesinde gözlemlemeye hazırlanmak hızlı ve kolaydır. Herhangi üç parlak nesneyi göz merceğinde ortalayın ve teleskopunuzun konumunu hesaplayın. Tam zamanınıza ve konumunuza göre görüntülemek için en iyi gök cisimlerinin bir Gökyüzü Turunu bile oluşturabilirsiniz.
   
  Akıllı Telefon Adaptörü
   
  Akıllı telefon adaptörüyle göksel veya karasal nesneleri görüntüleyebilirsiniz. Hafif, sağlam çerçevesi ile bu aksesuar, herhangi bir akıllı telefonu, dış çapı 45 mm veya daha küçük olan herhangi bir teleskop merceğine bağlamanıza olanak tanır. Mercek tarafından sağlanan ek büyütme, telefonunuzun Ay ve gezegenlerin harika görüntülerini yakalamasını sağlar. Akıllı telefon adaptörü, göz merceğinin üst kısmına sıkıştırılarak kolayca takılır. Akıllı telefon, telefonunuzu güvenli bir şekilde yerine kilitleyen sıkma düğmeleri yardımıyla yerinde tutulur. Telefonun adaptöre sığması için bazı büyük ve/veya hacimli telefon kılıflarının (folio tarzı kılıflar dahil) çıkarılması gerekebilir.
   
  Starry Night Yazılımı
   
  Celestron'un Starry Night Yazılımını indirin ve gece gökyüzünü, gök cisimlerini ve bir sonraki gözlem seansınızı nasıl planlayacağınızı öğrenin. Celestron Starry Night Yazılımı, güneş sistemimizi ve ötesini görüntülemek için kaynak ve bilgi sağlayan, piyasadaki önde gelen astronomi yazılım paketidir.
   
  Dahil olan aksesuarlar
   
  Astro Fi 127 iki mercek (25 mm ve 10 mm), bir yıldız diyagonal, entegre bir akıllı telefon adaptörü ve bir kırmızı nokta bulucu dürbün ile birlikte gelir. İki göz merceği, istediğiniz nesneyi görüntülemek için farklı büyütmeler sunar. Yıldız köşegeni, gökyüzüne bakarken daha rahat bir görüş açısı için sağdan yukarıya doğru bir görüntüleme sağlar. Kırmızı nokta bulucu, daha kolay gözlem için bir nesneyi göz merceğinizde hızla ortalamanıza yardımcı olur.
   
   
  Optik Tüp Uzunluğu: 381 mm (15")
  Optik Tüp Çapı: 145mm (5,7")
  Optik Tüp Ağırlığı: 7,2 lb (3,26 kg)
  Tripod Ağırlığı: 5 lbs (2,3 kg)
  Toplam Kit Ağırlığı: 17,2 lbs (7,8 kg)
  Güç Gereksinimleri: 12V DC, 1A (Tip pozitif)
  Ürün Özellikleri
  Aktivite
  :
  Gezegen ve Ay Görüntüleme, Karasal Gözlem
  Optik Tasarım
  :
  Maksutov-Cassegrain
  Açıklık - Mercek Çap
  :
  127 mm (5 in)
  Odak Uzaklığı (mm)
  :
  1500 mm (59 in)
  Odak Oranı
  :
  12
  Göz Merceği 1 (mm)
  :
  25 mm (0.98 in)
  Büyütme 1
  :
  60x
  Göz Merceği 2 (mm)
  :
  10 mm (0.39 in)
  Büyütme 2
  :
  150x
  Bulucu Dürbün
  :
  StarPointer
  Yıldız Diyagonal
  :
  1.25"
  Optik Tüp
  :
  Alüminyum
  En yüksek kullanılabilir büyütme
  :
  300x
  En düşük kullanılabilir büyütme
  :
  18x
  Yıldız Parlaklık Limiti
  :
  13
  Çözünürlük (Rayleigh)
  :
  1.1 Yay Saniye
  Çözünürlük (Dawes)
  :
  0.91 Yay Saniye
  Işık Toplama Gücü
  :
  329x
  İkincil Aynanın Kapladığı Görüş Çapı
  :
  30 %
  İkincil Ayna Kapladığı Görüş Alanı
  :
  10%
  Optik Kaplamalar
  :
  Fully-Coated
  Tüp Aksesuarı
  :
  CG-5 Dovetail Bar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.