sigg_banner.jpg (73 KB)

SIGG TERMOS VE MATARA

SIGG isviçre şişelerin üretimi 1908 tarihinden itibaren başlar.  Metal işleme uzmanı Ferdinand Sigg, yıllarca öğrenim ve seyahat ettikten sonra İsviçre'ye döndü.  Arkadaşı Xaver Küng ile birlikte Biel'de bir alüminyum ürünleri fabrikası kurdu.  Sigg ve Küng metale olan sevgileri ve alüminyumun geleceğin malzemesi olduğu inancıyla birleştiler ve başarıları onları kanıtladı.

Üretim başladıktan sadece bir yıl sonra, Küng, Sigg & Cie 30 kişiyi istihdam etti. Şirket 1917'de Frauenfeld'e taşınmadan kısa süre önce Xaver Küng şirketten ayrılır. SIGG AG Aluminyum Fabrika olarak yeniden adlandırılmıştır. Şirket, yıllar süren genişleme ve refahtan sonra, 1936'da ana tedarikçi tarafından devralındığında bile adını korudu. 

SIGG Şişesinin arkasında ki gerçek hikaye 60’lı yıllara kadar yatak başı şişesi olarak satılmasıdır.  Yavaş yavaş beğenilen ve yayılan yatak şişesinin profili 1990 ‘da Traveller Şişesi olarak belirlendi. Şişe gövdesi hala düzdü, ancak kalite bugünkü ile aynı yüksek seviyeye ulaştı.

Sırala
1 2
Toplam 103 ürün görüntüleniyor.
1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.