Spartan PS Polispectral Kaplama Nedir?
Spartan PS Polispectral Kaplama Nedir?

Victorinox klasik çizgisinin kendine has bir görünümü bulunmaktadır. Bıçak ve alet kısımları üzerine uygulanan yeni yüzey tasarımı sayesinde siyah ve beyaz renkteki yeni Spartan PS serisi, hayli etkileyici ve göz alıcı bir görünüme sahip olmakla birlikte, üstün seviyede yüzey kalitesi bulunmaktadır.

Bıçakları ve üzerinde bulunan fonksiyonları diğerlerinden ayırmak için kaplama uygulaması oldukça yaygın bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak her zaman olduğu gibi direk siyah renk kullanımı yerine, yeni Victorinox Spartan modelinde, ışığın üzerlerine vuruş şekline göre, koyu griden antrasit rengine doğru renk değiştiren, benzersiz yanardöner efektli ve ayna parlaklığında yüzeyiyle oldukça farklı bir görünüm kazanmaktadır.

PS, Polispektral anlamına gelmekte olup, ışığın çakının üzerine vurduğunda nasıl bir davranış gösterdiğini ifade etmektedir. Yüzeyin tamamını aynı derecede renklendiren alışılagelmiş kaplama tekniklerinin aksine, bu teknikte; ışık, kaplamayla karşı karşıya geldiğinde basit bir şekilde absorbe edilmemektedir. Korozyona karşı mukavim ve dayanıklı çelik yüzeyle organik ve elastik bir bağ kuran bir krom oksit katman uygulaması ile bir elektro kimyasal işlem kullanılmaktadır.

Bu işlemi bu denli özel kılan en önemli husus, bu katmanın şeffaf olması ve efektin yaratılmasına izin vermesidir. Katmanın kalınlığına, ışık spektrumunun kompozisyonuna ve bakış açısına bağlı olarak birbirinden farklı renk efektleri ortaya çıkmaktadır. Bu da, Spartan PS üzerindeki fonksiyonların çevrelerindekileri yansıtmalarına olanak sağlamaktadır.

Kaplama işlemi uygulanmış üstün nitelikli çelik yüzeyler eskimemekte , çatlamamakta , solmamakta veya pullanmamakta olup, kaplama malzemesi çevreye ve insanlara yönelik etkileri açısından güvenlidir.

Spartan PS Polispectral Kaplama ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


Victorinox 1.3603.3P Spartan PS Çakı Victorinox 1.3603.7P Spartan PS Çakı
Victorinox 1.3603.3P Spartan PS Çakı Victorinox 1.3603.7P Spartan PS Çakı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.